Πρόγραμμα NYFW Spring 2017: Αναλυτική ανάλυση ανά εβδομάδα

Ω, για να απολαύσετε το NYFW στην ψηφιακή εποχή! Μόλις μια κρυφή υπόθεση, που προοριζόταν αποκλειστικά για εκείνους του κλάδου, η διετής παρέλαση των νέων συλλογών έχει γίνει ένα άθλημα θεατών τα τελευταία έξι περίπου χρόνια, επτά ημέρες γεμάτες στυλ που μπορεί κανείς να παρακολουθήσει στο διαδίκτυο. Τι γίνεται αν δεν έχετε εισιτήριο; Η θέα είναι συχνά πολύ καλύτερη μέσω ενός έξυπνου τηλεφώνου.

Τούτου λεχθέντος, βοηθά αν ξέρετε ακριβώς πού να κοιτάξετε. Βελτιώστε την εκπομπή σας με το πλήρες πρόγραμμά μας παρακάτω - συμπεριλαμβανομένης της επίσημης κοινωνικής λαβής κάθε μάρκας και των πληροφοριών ζωντανής ροής - και σημειώστε τα εξής: κάτι ενδιαφέρον είναι σίγουρο ότι θα συμβεί στο διάδρομο του Alexander Wang (ένας κύριος stuntman, ο επώνυμος σχεδιαστής της ετικέτας έχει εμφανιστεί) και τα δύο supermodels της δεκαετίας του '90 και οι στριπτιζέζες σε προηγούμενες παρουσιάσεις Ο Tommy Hilfiger, εν τω μεταξύ, δημιούργησε ένα γεμάτο καρναβάλι στο Pier 16 στη Νέα Υόρκη, στο South Street Seaport για να συνοδεύσει την επικείμενη συλλογή του. Και μην ξεχάσετε τον Marc Jacobs την Πέμπτη το βράδυ! Γνωστή για τα μεγάλα καμέα διασημοτήτων (Lady Gaga, καθένας;) και για απίστευτα σετ, είναι πάντα το πιο δημοφιλές γεγονός της εβδομάδας.

Έχετε ανοίξει το ημερολόγιό σας Google; Καλός. Κάντε κύλιση προς τα κάτω και ξεκινήστε τη σήμανση ημερομηνιών (και προσθέστε σελιδοδείκτη σε αυτήν τη σελίδα - θα ενημερώνουμε όλη την εβδομάδα καθώς εισέρχονται νέες πληροφορίες).



ΤΕΤΑΡΤΗ 9/7

9:00 π.μ. - 10:00 μ.μ. Πέντε έως επτά (Η Chriselle Lim θα αναλάβει το @cinqaseptnyc και Snapchat @cinqaseptnyc, καθώς και ανάρτηση στα δικά της κοινωνικά κανάλια για τη μάρκα): παρουσίαση

9:00 πμ-11: 00 πμ Σε αυτό (@ σε αυτό): παρουσίαση

9:00 π.μ. - 12:00 μ.μ. Τζέφρι Ντόντ (@ jeffreydodd): παρουσίαση

Από τις 10 π.μ. Misha Nonoo (@ Μισανόνο): ζωντανό βιβλίο αναζήτησης στο Snapchat με το Refinery29.com

9:00 π.μ. - 6:00 μ.μ. Alejandra Alonso Rojas (@alejandraalonsorojas): παρουσίαση

10:00 π.μ. - 11:30 μ.μ. Ρέιτσελ Κέμι (@rachelcomey): προβολή

10:00 π.μ. - 4:00 μ.μ. VISVIM (@visvim_official): παρουσίαση

10:30 π.μ. - 12:00 μ.μ. Κλαούντια Λι (@claudia_li_official, επίσης, ρίξτε μια ματιά στα κοινωνικά κανάλια της Polyvore - η Claudia θα αναλάβει την προώθηση της παράστασης και την έναρξη του ηλεκτρονικού εμπορίου τους): παρουσίαση

11:00 π.μ. έως 1:00 μ.μ. Sachin & Babi (η μάρκα θα έχει μια ειδική παράσταση από χορευτές από το Ballet Beautiful, δείτε τη δράση @sachinandbabi): παρουσίαση

1:00 ΜΜ Parsons MFA Show στο Made NYFW (@parsonsfashionmfa και ζωντανή ροή διαθέσιμα εδώ): προβολή

1:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ. Κάιλεν (@kaelennyc): παρουσίαση

2:00 μ.μ. - 4:00 μ.μ. Μ. Μάρτιν (@mmartin_official): παρουσίαση

3:00 Μ.Μ Yeezy Περίοδος 4 (season4.tidal.com) : προβολή

3:30 μ.μ. - 4 μ.μ. Γουίτ (@whit_ny): παρουσίαση

5:00 ΜΜ R13 (@ r13denim): προβολή

5:00 μ.μ. - 7:00 μ.μ. Frances Valentine (@fvalentineny και μείνετε ενημερωμένοι με το hashtag #HeadOverHeels της εκδήλωσης): παρουσίαση

6:00 μ.μ. - 7:00 μ.μ. Δρυς (@oaknyc): παρουσίαση

8:00 ΜΜ VFiles (@vfiles και ζωντανή ροή διαθέσιμη εδώ): προβολή

ΠΕΜΠΤΗ 9/8

8:30 π.μ.-12: 30 μ.μ. Ντόναλντ J Pliner (@donaldjpliner): παρουσίαση

9:00 Π.Μ Νικόλαος Κ (@nicholaskstudio): προβολή

10:00 πμ-11: 00 πμ Τσαρλς Γιουσέφ (@charlesyoussef): παρουσίαση

στις 10:00 π.μ. Μεσημέρι από τον Noor (@noonbynoor, ακολουθήστε το Snapchat: noonbynoor): προβολή

10 π.μ. - 11:00 π.μ. Ohlin / D (@ohlinofficial): παρουσίαση

10:00 π.μ. - 6:00 μ.μ. Τόμας Μάιερ (@tomasmaier): προεπισκόπηση

11:00 π.μ. - 12:00 μ.μ. Συλλογή Brock (@brockcollection): προβολή

12:00 μ.μ. - 1 μ.μ. Πλάσματα του ανέμου (@creaturesofthewind): προβολή

12:30 ΜΜ Supima (Η πρώην Miss Universe, Olivia Culpo, θα είναι ο οικοδεσπότης NYFW @supima_cotton): προβολή

1:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ. Σπίτι Αλκίρ (@hausalkire): παρουσίαση

1:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ. Τίμο Γουίλαντ (@timoweiland): παρουσίαση

2:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ. Έλλης (@ hellessy): προβολή

2:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ. Όρλα Κίλι (@orlakiely): παρουσίαση

2:00 μ.μ. - 3:30 μ.μ. PH5 (@ ph5official): παρουσίαση

3:00 Μ.Μ Άνιση (@άνισος): προβολή

3:00 μ.μ. - 4:00 μ.μ. Marissa Webb (@marissawebbnyc): προβολή

3:00 μ.μ. - 5:00 μ.μ. Ελένη Γιαρμάρκ (@helen_yarmark): παρουσίαση

4:00 ΜΜ Πλάσματα άνεσης (@creaturesofcomfort): προβολή

5:00 μ.μ. - 6:00 μ.μ. Τζόσι Νατόρι (@natoricompany): παρουσίαση

5:30 μ.μ. - 6 μ.μ. Ουλά Τζόνσον (@ullajohnson): παρουσίαση

6:00 μ.μ. Cynthia Rowley (@cynthia_rowley): προβολή

6:00 μ.μ. Adam Selman (@adamselman): προβολή

7:00 μ.μ. - 8:00 μ.μ. Thakoon (@thakoonny): προβολή

8:00 μ.μ. - 9:00 μ.μ. Phelan (@phelanofficial): απόδοση του διαδρόμου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/9

9:00 πμ-11: 00 πμ Νέος (@novisnyc): παρουσίαση

ψηλό τακούνι πλευρά

9:00 π.μ. έως 1:00 μ.μ. Jil Haber (@jillhaber): παρουσίαση

9:30 ΠΜ-10: 30 ΠΜ CG (@cgstudionyc): προβολή

10:30 π.μ. Ετικέτες μόδας της Αυστραλίας (@ausfashionlabels): παρουσίαση

11:00 π.μ. έως 7:00 μ.μ. Ρουμπίν Τραγουδιστής (@rubinsinger): παρουσίαση

11:00 Γιγκάλ Αζρουήλ (@yigalazrouel): προβολή

11:30 π.μ. ΠΛΑΙΣΙΟ (@πλαίσιο): παρουσίαση

11:30 π.μ. Club Μονακό (@ κλαμπμονάκο): παρουσίαση

12:00 Μ.Μ Kate Spade Νέα Υόρκη (@katespadeny): παρουσίαση

12:00 Μ.Μ Ξυλουργός (Το @zimmermann και η ζωντανή ροή διατίθενται εδώ): προβολή

12:00 μ.μ. - 1 μ.μ. Τάνια Τέιλορ (@tanyataylor): παρουσίαση

1:00 ΜΜ Τζέισον Γου (@ jasonwu): παρουσίαση

2:00 ΜΜ Έλι Τοπ (@elietopofficial): παρουσίαση

2:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ. Περιοχή (@areanyc): παρουσίαση

2:00 ΜΜ Μίλι (@ Μίλι): παρουσίαση

3:00 Μ.Μ Κούσνι και Οχς (@cushnieetochs): προβολή

4:00 ΜΜ Άκρης (@akrisofficial): προβολή

5:00 ΜΜ Chromate (@ chromat): παρουσίαση

6:00 μ.μ. Monse (@monsemaison): προβολή

6:00 μ.μ. Νικόλ Μίλερ (checkout @nicolemillernyc για μια ματιά στο παρασκήνιο στο NYFW): προβολή

7:00 ΜΜ Τόμμυ Χίλφιγκερ (@Τόμμυ Χίλφιγκερ): προβολή

8:00 ΜΜ Tadashi Shoji (@tadashishoji): προβολή

9:00 ΜΜ Κάτω Ανατολή (@bajaeast): προβολή

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/10

9:00 π.μ. - 10:00 μ.μ. Πολ Άντριου (@Paulandrew): παρουσίαση

στις 10:00 π.μ. Λακόστ (ακολουθήστε το @lacoste ή δείτε τα στο Periscope και στο Facebook Live): προβολή

10:00 π.μ. - 11:30 π.μ. Αυτοπροσωπογραφία (@mrselfportrait): παρουσίαση

10:00 π.μ. έως 12:00 μ.μ. Άνταμ Λίπες (@adamlippes): προσανατολισμός

11:00 Τζιλ Στιούαρτ (ακολουθήστε @jillstuart και ζωντανή ροή διαθέσιμα εδώ): προβολή

12:00 Μ.Μ Eckhaus Latta (@eckhaus_latta και ακολουθήστε το στο Twitter χρησιμοποιώντας το #eckhauslatta): προβολή

12:00 Μ.Μ Ρεμπέκα Μίνκοφ (φροντίστε να ελέγξετε το @rebeccaminkoff και τη ζωντανή ροή τους, καθώς το ενενήντα τοις εκατό αυτού που βλέπετε στο διάδρομο θα είναι άμεσα διαθέσιμο στα καταστήματα!): προβολή

1:00 μ.μ. - 21:00 μ.μ. Ράιαν Ρότσε (@ryanrocheny): παρουσίαση

2:00 ΜΜ ΕΓΩ (@tibi): προβολή

3:00 Μ.Μ Ντιον Λι@_dion_lee_): προβολή

330μμ-430μμ Μπανάνα Δημοκρατία See-Now-Buy-Now (@bananarepublic): παρουσίαση

4:00 ΜΜ Christian Siriano (@csiriano): προβολή

5:00 ΜΜ Τζόναθαν Σιμχάι (@ jonathansimkhai και ζωντανή ροή διαθέσιμη εδώ): προβολή

6:00 μ.μ. Ένας αποκολλητής (@adetacher): προβολή

7:00 ΜΜ Συγκρότημα Outsiders (@bandofoutsiders_la): show / ανδρών και γυναικών

7:00 μ.μ. - 8:30 μ.μ. Σάιμον Μίλερ (ακολουθήστε το instagram τους για μια ματιά στο παρασκήνιο της παρουσίασης μιας εβδομάδας μόδας της Νέας Υόρκης με τους Co-Creative σκηνοθέτες του Simon Miller, Chelsea Hansford και Daniel Corrigan): παρουσίαση

9:00 ΜΜ Αλέξανδρος Γουάνγκ (@alexanderwangny και ζωντανή ροή διαθέσιμα εδώ): προβολή

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/11

στις 10:00 π.μ. Βικτόρια Μπέκαμ (@victoriabeckham): προβολή

12:00 Μ.Μ Πάρτε (@tomenyc): προβολή

1:00 ΜΜ Κουκούλα αεροπορικώς (@ονυαι): προβολή

1:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ., Βερόνικα Γένια (@veronicabeard): παρουσίαση

2:00 ΜΜ, Έριν Φέστερσον (ακολουθήστε @erinfetherston και ζωντανή ροή διαθέσιμα εδώ): προβολή

2:00 ΜΜ Sies Marjan (@siesmarjan): προβολή

2:30 μ.μ. - 3:30 μ.μ. J.Crew (@ jcrew): παρουσίαση

3:00 Μ.Μ Τρέις Ρις (ακολουθήστε στη σελίδα τους στο instagram / twitter / και στο Facebook): παρουσίαση πάρτι στον κήπο

4:00 ΜΜ Τζένυ Πακχάμ (πίσω από τα παρασκήνια στη σελίδα τους στο instagram και στο Facebook): προβολή

4:00 ΜΜ Gypsy Sport (@gypsysport): Προβολή

4:00 μ.μ. - 6:00 μ.μ. Σκωτσέζικο & σόδα (ακολουθήστε @scotch_official και ζωντανή ροή διαθέσιμα εδώ):

5:00 ΜΜ Αλτουζάρρα (ακολουθήστε @altuzarra και ζωντανή ροή διαθέσιμα εδώ ή εδώ): παράσταση διαδρόμου

6:00 μ.μ. - 7:15 μ.μ. Μόργκαν Λέιν (@morgan_lane): παρουσίαση

7:00 ΜΜ Prabal Gurung (@prabalgurung και δείτε τη ζωντανή ροή εδώ):προβολή

8:00 ΜΜ Τελετή έναρξης (@τελετή έναρξης):προβολή

ΔΕΥΤΕΡΑ 9/12

9:00 π.μ. - 6:00 μ.μ. Σόφι Χουλμέ (@sophie_hulme): προεπισκόπηση

9:00 ΜΜ Η σειρά (@η σειρά): παρουσίαση

στις 10:00 π.μ. Καρολίνα Χέρρα (@ σπίτιofherrera και ζωντανή ροή διαθέσιμη εδώ): εμφάνιση

10:00 π.μ. - 6:00 μ.μ. Lee Savage (@leesavage_nyc): παρουσίαση

11:00 Τζέρεμι Σκοτ ​​(@itsjeremyscott και ζωντανή ροή διαθέσιμα εδώ): προβολή

11:00 π.μ. έως 1:00 μ.μ. Ρόζι Άσουλιν (@rousie_assoulin): παρουσίαση

12:00 Μ.Μ Lela Rose (@lelarose): προβολή

1:00 ΜΜ Proenza Schouler (Το @proenzaschouler και η ζωντανή ροή διατίθενται εδώ): προβολή

2:00 μ.μ. - 3:00 μ.μ. Τζι Ω (@ jiohny): παρουσίαση

2:00 ΜΜ Rosetta Getty (@rosettagetty): παρουσίαση

3:00 Μ.Μ 3.1 Φίλιπ Λιμ (@ 31philliplim): προβολή

4:00 ΜΜ Όσκαρ ντε λα Ρέντα (@σκαρδαντέλεντα και ζωντανή ροή διαθέσιμη εδώ): προβολή

5:00 ΜΜ Θομ Μπράουν (@thombrowneny):

5:00 ΜΜ-7:00ΡΜ Edie Parker (@edie_parker): παρουσίαση

6:00 μ.μ. Zero + Maria Cornejo (@zeromcornejo): προβολή

7:00 ΜΜ Zac Posen (@zacposen ή δείτε τη ζωντανή ροή του Neiman Marcus της εκπομπής στο Facebook Live): εκπομπή

7:00 μ.μ. - 10:00 μ.μ. Kenzo (@): κοκτέιλ και προβολή

8:00 ΜΜ Κουρέλι και οστό (@ragandbone): προβολή

9:00 μ.μ. - 10:00 μ.μ. DKNY (@dkny): προβολή

ΤΡΙΤΗ 9/13

Ολη μέρα - Χάνι@HANEYOfficial): η συλλογή θα ξεκινήσει στο Instagram

9:00 ΜΜ Tory Burch (@toryburch): προβολή

στις 10:00 π.μ. Τζούλιανα Μπάσο (@ juliannabass): παρουσίαση

10:00 π.μ. έως 5:00 μ.μ. Jil Sander Navy (@ jilsandernavy): παρουσίαση

11:00 Βέρα Γουάνγκ (@verawanggang και ζωντανή ροή διαθέσιμα εδώ): προβολή

12:00 Μ.Μ Ροντάρτ (@rodarte): προβολή

1:00 ΜΜ Σάλι LaPointe (δείτε την εκπομπή, τα παρασκήνια, τις πρώτες εμφανίσεις και τις συνεντεύξεις στο παρασκήνιο @sally_lapointe): προβολή

2:00 ΜΜ Ντένις Μπάσο (ακολουθήστε το επίσημο instagram @dennisbassonyc & τον ίδιο τον Dennis Basso @dennisbasso καθώς και τη ζωντανή ροή IMG στο NYFW.com): προβολή

2:00 μ.μ. - 4:00 μ.μ. Αλίκη & Ολίβια (@ aliceandolivia): παρουσίαση

2:00 μ.μ. - 4:00 μ.μ. Γκαμπριέλα Χερστ (@gabrielahearst και οι εικόνες του βιβλίου αναζήτησης θα είναι διαθέσιμες στο διαδίκτυο αργότερα): παρουσίαση

3:00 Μ.Μ Ομορφο κορίτσι (@beaufillefashion): παρουσίαση

3:00 Μ.Μ Monique Lhuiller (@moniquelhuiller): προβολή

4:00 ΜΜ Ρόμπα Chaira Boni La Petite (@lapetiterobemi): προβολή

4:00 ΜΜ Προπονητής (Το @coach και η ζωντανή ροή διατίθενται στο coach.com): προβολή

5:00 μ.μ. - 7:00 μ.μ. Μανσούρ Γκάβριελ (@surgavriel): παρουσίαση

5:00 μ.μ. - 7:00 μ.μ. Από τον Bonnie Young (@ από.bonnieyoung): παρουσίαση

5:00 μ.μ. - 7:30 μ.μ. Nanette Λεπόρ (@nanettelepore): παρουσίαση

6:00 μ.μ. Betty και Veronica από τη Rachel Antonoff (@bettyandveronica): παρουσίαση

7:00 ΜΜ Μπράντον Μάξγουελ (@brandonmaxwell και εικόνες διαδρόμου θα είναι διαθέσιμες στο gettyimages.com): εμφάνιση

8:00 ΜΜ Νάρκισο Ροντρίγκεζ (@narciso_rodriquez): προβολή

ΤΕΤΑΡΤΗ 9/14

9:00 π.μ. - 6:00 μ.μ. Τζ. Μέντελ (@j_αιώναςl): παρουσίαση

στις 10:00 π.μ. Μαικλ Κορς (@Μαικλ Κορς): προβολή

11:00 Κατάθεση (@delpozo): προβολή

11:00 π.μ. έως 1:00 μ.μ. Kimora Lee Simmons (@kimoraleesimmons και ακολουθήστε την Kimora στο Snapchat: kleesimmons): παρουσίαση

12:00 Μ.Μ Naeem Khan (@naeemkhannyc): προβολή

12:00 μ.μ. - 13 μ.μ. Brooks Brothers (@brooksbrothers): παρουσίαση

1:00 ΜΜ Bibhu Mohapatra (@bibhumohapatra): προβολή

2:00 ΜΜ BOSS (@ hugoboss): προβολή

2:30 μ.μ. - 4 μ.μ. Λακάν Σμιθ (λακάν): παρουσίαση

4:00 ΜΜ Άννα Σουί (@officialannasui): προβολή

4:30 μ.μ. Ντέρεκ Λαμ (@dereklam): προβολή

5:00 ΜΜ Μάρτσα (@marchesafashion): προβολή

5:00 μ.μ. - 7:00 μ.μ. Adrienne Landau (@adriennelandau): παρουσίαση

5:30 μ.μ.-7: 30 μ.μ. Κοντάρι σημαίας (@ιστός σημαίας ή ακολουθήστε το Snapchat: flagpolenyc): παρουσίαση

6:00 μ.μ. - 7:30 μ.μ. Θεωρία (@θεωρία__): παρουσίαση

7:00 μ.μ. - 9:00 μ.μ. Άλισον Λου (@alisonlou ή ακολουθήστε το Snapchat: snapalisonlou): παρουσίαση

ΠΕΜΠΤΗ 9/15

10:00 πμ-6: 00 μμ Calvin Klein (@Calvin Klein): παρουσίαση

2:00 μ.μ. Marc Jacobs (@marcjacobs): προβολή